Reklamos agentūra » Žodynas » Reklama » Demarketingas (Demarketing)

Demarketingas (Demarketing)

Demarketingas (Demarketing) yra strateginė rinkodaros taktika, skirta sumažinti paklausą arba susilaikyti nuo didesnio produkto ar paslaugos pardavimo tam, kad būtų išlaikyta arba sugrąžinta pusiausvyros būsena rinkoje.

Demarketingo esmė: Demarketingas yra strategija, kuri naudojama įtakoti vartotojų elgesį mažinant paklausą arba atitraukiant juos nuo produkto ar paslaugos, siekiant išlaikyti tinkamą rinkos pusiausvyrą.

Demarketingo savybės:

Ribojimas: Demarketingo strategijos dažnai apima ribojančius veiksmus, tokius kaip didėjantys kainų lygiai, reklamos sumažinimas arba paslaugų prieinamumo apribojimai.

  • Pavyzdys: Tiekimo sutarties pabaigos data gali būti pateikta, kad skatintų vartotojus greičiau nuspręsti dėl paslaugų ar produktų įsigijimo.

Vieša prieš privačią naudą: Demarketingas dažnai skatina vartotojus riboti savo vartojimo įpročius arba pasirinkimus dėl visuomenės gerovės arba kitų priežasčių.

  • Pavyzdys: Vyriausybės kampanijos, kurios ragina vartotojus mažiau vartoti alkoholio ar tabako, yra demarketingo išraiškos, skirtos pagerinti visuomenės sveikatą.

Laikinas paklausos sumažinimas: Kartais demarketingo tikslas yra laikinai sumažinti paklausą, kad būtų išvengta trūkumo arba perkrovimo, ir užtikrinta efektyvi paslaugų teikimo sistema.

  • Pavyzdys: Paslaugų kainų kilimas gali sumažinti vartotojų norą naudotis tam tikra paslauga, taip laikinai sumažinamas jos naudojimas.

Demarketingas yra galinga strategija, leidžianti įmonėms ar institucijoms reguliuoti paklausą arba vartotojų elgesį rinkoje. Tai svarbi priemonė išlaikyti pusiausvyrą tarp pasiūlos ir paklausos ir optimizuoti resursų panaudojimą.

Reklamos agentūra » Žodynas » Reklama » Demarketingas (Demarketing)

Kaip padidinti pardavimus?

Susisiekite ir gaukite individualų pasiūlymą Jūsų verslui!