Reklamos agentūra » Žodynas » Internetinės svetainės » UTM (Urchin Tracking Module)

UTM (Urchin Tracking Module)

UTM (Urchin Tracking Module) yra analitikos įrankis, leidžiantis tiksliai stebėti internetinės svetainės lankomumą ir analizuoti iš kur ir kaip lankytojai pasiekia svetainę. Šis modulis yra ypatingai naudingas rinkodaros specialistams, siekiantiems išmatuoti ir suprasti skelbimų, kampanijų ar kitų internetinių veiksmų efektyvumą.

UTM naudojimo esmė:
UTM žymės (angl. UTM tags) yra papildoma informacija, kuri pridedama prie URL nuorodų ir leidžia tiksliai identifikuoti šaltinį, kampaniją ar reklamą, nuo kurios atėjo lankytojas. Ši informacija perduodama analitikos įrankiams, tokiems kaip „Google Analytics“, kur ją galima naudoti detalioms analizėms.

Pagrindinės UTM žymės:

  • Šaltinis (utm_source): nurodo svetainę, socialinę platformą ar kitą šaltinį, iš kurio lankytojas atėjo į nuorodą.
  • Kampanija (utm_campaign): apibūdina konkrečią kampaniją ar veiklą, su kuria siejama nuoroda.
  • Žiniasklaida (utm_medium): nurodo, kokia žiniasklaida buvo naudojama, pavyzdžiui, cpc (mokamos reklamos), organic (organinė paieška) ir kt.
  • Turinys (utm_content): leidžia identifikuoti konkrečią reklamos dalį arba turinį, kuris privertė lankytoją paspausti nuorodą.
  • Terminas (utm_term): dažniausiai naudojamas mokamos reklamos atveju, nurodo konkrečius raktinius žodžius ar frazes.

Pavyzdys UTM žymėtos nuorodos (dėl aiškumo, surašyta atskirose eilutėse, praktikoje eilutės sujungiamos į vieną):
https://www.svetaines-nuorodos-pavyzdys.lt/?utm_source=facebook&utm_campaign=special_offer&utm_medium=social&utm_content=image_ad&utm_term=summer_sale

Arba naudokite „Fortema“ sukurtą patogų UTM kūrimo įrankį.

UTM žymės padeda rinkodaros specialistams tiksliai matuoti skelbimų, socialinių tinklų ar kitų internetinių kampanijų efektyvumą. Tai galingas įrankis, padedantis suprasti, kurie šaltiniai ir kampanijos generuoja daugiausiai lankytojų, konversijų ar kitų svarbių veiksmų internetinėje svetainėje.

Reklamos agentūra » Žodynas » Internetinės svetainės » UTM (Urchin Tracking Module)

Kaip padidinti pardavimus?

Susisiekite ir gaukite individualų pasiūlymą Jūsų verslui!