Procentinės dalies skaičiuoklė:

Įrašykite procentus
Įrašykite sumą
Bet ne mažiau, nei
Rezultatas
 

Kokį procentą sudaro (procentai nuo sumos):

Iš skaičiaus (suma)
Skaičius
Rezultatas
 

Procentų skaičiuoklė – kas tai?

Kas yra procentų skaičiuoklė?

Tai skaičiavimo įrankis, kuris lengvai, be skaičiuotuvo, leidžia apskaičiuoti arba išskaičiuoti procentinę dalį iš turimos sumos (procentai nuo sumos, padidinti procentais, sumažinti procentais, apskaičiuoti procentus, išskaičiuoti procentus ir kt.). Įrankis patogus tuo, jog jį galima paprastai naudoti atliekant ir kitus darbus, bei būti užtikrintiems, kad nesuklysite procentų skaičiavime. Įvedus reikiamą sumą, rezultatą matysite paspaudę atitinkamą mygtuką.

Procentų formulė:

Procentų apskaičiavimo formulė: Procentai = Dalis / Visuma * 100%.

Pavyzdžiui, norime apskaičiuoti, koks procentas yra 25 iš 100. Tai galime padaryti naudodami šią formulę:
Procentai = 25 / 100 * 100%. Procentai = 25%.

Procentų išskaičiavimo formulė: Dalis = Visuma * Procentai / 100%.

Pavyzdžiui, norime sužinoti, kiek yra 15% iš 200. Tai galime padaryti naudodami šią formulę:
Dalis = 200 * 15 / 100%. Dalis = 30.

Procentinės dalies formulė: Dalis = Suma * Procentai / 100%.

Pavyzdžiui, jei turime sumą 300 ir norime sužinoti, kiek yra 20% iš šios sumos, tai galime apskaičiuoti naudodami šią formulę: Dalis = 300 * 20 / 100%. Dalis = 60.

Procentai nuo sumos formulė: Procentai = (Antrasis skaičius / Pirmasis skaičius) * 100%.

Pavyzdžiui, jei turime skaičius 80 ir 60, norime sužinoti, kokį procentą sudaro skaičius 60, skaičiaus 80 atžvilgiu (prcentus nuo sumos), tai galime apskaičiuoti: Procentai = (60 / 80) * 100%. Procentai = 75%.

Kaip apskaičiuoti procentus „Excel“?

Procentų apskaičiavimas „Excel“ yra gana paprastas. Norėdami apskaičiuoti procentus, dažniausiai naudojamas formulės elementas yra „=“ (lygybės ženklas). Štai keletas būdų, kaip tai padaryti:

  1. Procentų pakeitimas į skaičių: Jei norite pakeisti procentus į skaičių, paprasčiausias būdas yra tiesiog padalinti procentą iš 100. Pavyzdžiui, jei turite 50%, formulė atrodys taip: =50%/100.
  2. Procentų skaičiavimas: Jei norite apskaičiuoti, kiek yra tam tikras procentas iš kokio nors skaičiaus, galite naudoti formulę, kurioje pirmasis skaičius yra skaičius, iš kurio skaičiuojate procentus, o antrasis yra procentas. Pavyzdžiui, jei norite apskaičiuoti 10% iš 200, formulė būtų: =200*10%.
  3. Procentų priedėlis prie skaičiaus: Jei norite pridėti procentų sumą prie skaičiaus, galite tiesiog pridėti procentą prie skaičiaus. Pavyzdžiui, jei turite 200 ir norite pridėti 10%, formulė būtų: =200+10%.
  4. Procentų sumažinimas iš skaičiaus: Jei norite sumažinti skaičių tam tikru procentu, galite tiesiog atimti procentą iš skaičiaus. Pavyzdžiui, jei turite 200 ir norite sumažinti jį 10%, formulė būtų: =200-10%.

Taigi, tai yra keletas būdų, kaip apskaičiuoti procentus „Excel“. Praktikuodamiesi su šiais pavyzdžiais, galėsite patikslinti savo įgūdžius ir naudoti šias formulės struktūras įvairiuose skaičiavimuose.

Procentų skaičiuoklės galimybės:

1. Nurodę procentą ir sumą, galite iškart sužinoti, kokie galutinė reikšmė. Be to, turite galimybę įvesti minimalią sumą. T.y. jeigu galutinis rezultatas bus mažesnis, nei nurodyta minimali vertė, tai rezultate matysite minimalią vertę.

2. Analogiškai kaip nurodyta punkte nr. 1., galite išskaičiuoti procentinę vertę, bei įvesti minimalią sumą.

3. Raskite procentinę vertę vieno skaičiaus, kito skaičiaus atžvilgiu.

4. Įvairūs praktiniai panaudojimai, pvz. apskaičiuoti procentus „Google“ reklamoje esančioms nuolaidoms, kuponams, akcijoms, kainų mažininimo arba didinimo vertėms.