Reklamos agentūra » Tinklaraštis » Kaip įkurti verslą? Įveikite baimę ir pradėkite savo sėkmės kelionę!

Kaip įkurti verslą? Įveikite baimę ir pradėkite savo sėkmės kelionę!

Verslo kūrimas yra įkvepiantis ir jaudinantis kelias, tačiau tai taip pat gali kelti baimę ir iššūkius. Norint įveikti šias kliūtis, svarbu pasitikėti savo jėgomis, energingai žengti į priekį ir veikti. Štai keletas efektyvių būdų, kaip įveikti baimę ir sunkumus, kuriant verslą:Paskatinimas kurti savo verslą

  1. Supraskite finansinę dalį ir sumažinkite riziką. Finansinės rizikos baimė yra suprantama, tačiau galite sumažinti šią baimę, tinkamai planuodami ir įgyvendindami finansinę strategiją. Sudarykite išsamų finansinį planą, apsvarstykite galimus scenarijus ir ieškokite finansavimo šaltinių, pavyzdžiui, verslo paskolų, partnerystės ar finansavimo programų. Taip pat galite pradėti verslą laipsniškai – nuo dalinio darbo laiko, kol pajamos iš verslo taps stabilesnės.
  2. Įgykite naujų įgūdžių ir žinių. Norint įveikti baimę dėl trūkstamų įgūdžių, investuokite į savo asmeninį tobulėjimą. Mokykitės verslo valdymo, pardavimų, rinkodaros ir kitų sričių, kuriose jaučiatės silpni – įgykite žinių per mokymus, seminarus, knygas arba internetinius išteklius. Taip pat galite ieškoti verslo mentoriaus, kuris galėtų jums pagelbėtu.
  3. Keiskite požiūrį į nepasisekimą. Nesėkmės baimė gali būti įveikta, pakeičiant požiūrį ir mąstymo būdą. Nevertinkite nepasisekimo kaip galutinio rezultato, bet kaip mokymosi ir augimo galimybę. Prisiminkite, kad daugelis sėkmingų verslininkų patyrė daugybę nesėkmių prieš pasiekdami sėkmę. Mokykitės iš klaidų, prisitaikykite ir eikite į priekį su naujomis žinomis. Be to – prieš pradedant verslą, pravartu pasidaryti verslo planą, kuriame būtų trys scenarijai – optimistinis, realistinis, pesimistinis. Visais atvejais būkite apsirašę kokių veiksmų imsitės. Taip išvengsite netikėtumų ir žinosite bent pagrindines gaires, kaip reikėtų elgtis užklupus sunkumams.
  4. Subalansuokite darbo ir asmeninio gyvenimo sritis. Norint išvengti darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros praradimo, būtina įgyvendinti gerą darbo organizavimą ir prioritizavimą. Nustatykite realistiškus tikslus ir atidėkite laiko asmeniniam poilsiui, šeimai ir draugams. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į savo fizinę ir psichinę sveikatą, kad galėtumėte išlikti energingas ir efektyvus.
  5. Raskite palaikymą ir įkvėpimą. Sunku kurti verslą vienam (-ai). Ieškokite bendraminčių, kurie dalintųsi svajonėmis ir troškimais. Galite prisijungti prie verslo inkubatorių, bendruomenių ar profesinių asociacijų, kuriose sutiksite kitus verslininkus ir gausite naudingų patarimų bei palaikymą. Taip pat svarbu domėtis įkvėpiančiomis istorijomis ir knygomis apie sėkmingus verslininkus, kurios padės išlaikyti jūsų aistrą ir tikėjimą savo verslu. Tikėjimas – bene svarbiausias aspektas verslo sėkmei.

Kartais sukurti verslą jums tiesiog trūksta idėjos. Galite pasisemti iš tarptautinių verslų pavyzdžių arba tiesiog pradėti kurti verslą nuo paprastos idėjos. Labai svarbu pastangos ir noras. Ir štai kuriant verslą, net ir kasdien atliekant po mažą žingsnį, jūs vis tiek judėsite į priekį. Tad mažiau svarstymų, pradėkite veikti!

Verslo kūrimas yra nuostabus ir iššūkių pilnas kelias. Įveikdami baimę ir sunkumus, galite pasiekti sėkmę ir verslo tikslus. Tad būkite ryžtingi, pasitikėkite savimi ir žengkite į priekį su drąsa ir pozityviu požiūriu. Jūs turite potencialą kurti sėkmingą verslą ir įgyvendinti savo svajones!

Asmeninė būklė – vienas svarbiausių dalių kuriant verslą

Kuriant verslą, daugelis žmonių dažnai sutelkia visą savo dėmesį į verslo idėją, strategiją ir veiksmus. Tačiau, kad pasiektumėte sėkmę ilgalaikėje perspektyvoje, ne mažiau svarbu prižiūrėti savo fizinę ir emocinę sveikatą. Sportuoti, turėti reguliarų rėžimą ir sveikai maitintis tampa esminiais veiksniais, padedančiais išlaikyti energiją, kūrybingumą ir efektyvumą.

Sportas yra puikus būdas išlaikyti kūną ir protą sveikus. Reguliarus fizinis aktyvumas padeda gerinti bendrą fizinę kondiciją, stiprina imuninę sistemą ir mažina stresą bei įtampą. Būnant verslininku, intensyvus darbas ir spaudimas gali iššaukti didelį stresą, todėl svarbu rasti laiko sportui. Tai gali būti bet koks fizinis aktyvumas, pradedant kasdieniniais pasivaikščiojimais arba bėgiojimu iki intensyvių treniruočių arba grupinių sporto užsiėmimų.

Reguliarus rėžimas taip pat turi didelę įtaką verslo veiklai. Svarbu sukurti stabilų darbo grafiką ir laikytis jo. Tai padės jums išlaikyti efektyvumo lygį, pagerinti savo organizacijos įgūdžius ir užtikrins, kad jūsų darbas būtų atliekamas laiku ir efektyviai. Patartina planuoti laiką, kuris skirtas darbui, poilsiui ir asmeniniam augimui, jog būtų išlaikyta subalansuota gyvenimo ir darbo pusiausvyra.

Be to, sveika mityba yra dar vienas svarbus veiksnys. Valgydami tinkamai ir subalansuotai, jūs suteikiate savo kūnui reikiamas medžiagas ir energiją – produktyvumui ir kūrybingumui. Pasirinkite maistingus maisto produktus, turtingus vitaminais ir mineralais, ir vengkite perdirbtų, riebių ar nemaistingų maisto produktų. Taip pat neužmirškite pakankamai gerti vandens, kad organizmas gautų skysčių ir turėtų energijos.

Taigi, kuriant verslą, svarbu neapleisti savo fizinės ir emocinės sveikatos. Sportuokite, sukūrkite stabilų rėžimą ir rūpinkitės sveika mityba. Tai padės jums išlaikyti energingumą, kūrybingumą ir produktyvumą, leisiantį įveikti iššūkius ir pasiekti ilgalaikę sėkmę savo versle. Atminkite, kad jūsų sveikata yra svarbiausias turtas, kurį galite turėti verslo pasaulyje.

Populiarios verslo nišos ir statistika

Lietuvoje bene populiariausios verslo nišos yra šios:

  • Elektroninė prekyba.
  • Restoranai ir kavinės.
  • IT ir technologijos.
  • Sveikatos ir grožio prekės.
  • Statybų paslaugos.
  • Transporto paslaugos.
  • Konsultavimas ir verslo paslaugos.
  • Finansinės paslaugos.
  • Turizmo ir viešbučių paslaugos.

Pagal Statistikos Departamento duomenis pastebime, kad 2022 metais veikiančių mažų ir vidutinių įmonių skaičius nuo 2002 metų buvo pats didžiaus. Tai rodo, jog verslai arba sugebėjo išsilaikyti ir nebankrotuoti arba tiesiog įsikuria vis daugiau naujų verslų. Todėl turime žvelgti į kitą grafiką, kuriame vaizdas jau aiškesnis – 2022 metais įregistruotų mažų ir vidutinių įmonių skaičius 12716, o išregistruotų 16100. Ir tokios statistikos, kai registruotų įmonių buvo mažiau, nei likviduotų, jau nebuvo ganėtinai seniai. Verslininkai tokią statistiką gali vertinti dvejopai – pesimistai sakys, jog tai prastejančios ekonominės situacijos signalas, o štai optimistiškai mąstantys verslai pamatys galimybę, tarsi mažesnę konkurenciją, atsilaisvinančias nišas. Suprantama, reikėtų žvelgti giliau į konkrečią verslo niša, bet šiuo atveju bendriniai skaičiai nusako rinkos situaciją ir tolesnį  verslininkų požiūrį, sugebėjimą tinkamai vykdyti veiklą ir kt.

Ar prognozės pasitvirtino – kas toliau (2024)?

Kaip žinome, infliacijos rodikliai Lietuvoje mažėja, lygiagrečiai pastebime ir ženkliai didesnį mažu ir vidutinių įmonių skaičių. Jeigu 2022 metais tokių veikiančių įmonių buvo rekordinis skaičius, tai 2024 metais tokių organizacijų skaičius pasiekė dar didesnes aukštumas ir naują rekordą nuo 2002 metų stebėjimo laikotarpio! Atrodo visi ženklai pozityvūs, tik jei ne?.. Jei nepažiūrėsime į 2023 metų bankrotų skaičių, kuris siekia 19 400 įmonių, kai tuo tarpų naujai įregistruotų 14 210 – vadinasi turime ir verslų – grįžtančių į rinką, kurie buvo pristabdę veiklą. Ką visą tai reiškia? Panašu į verslų atfiltravimą su tam tikros naujienomis. Be kita ko, galima galvoti ir kalbėti apie atsigaunančius tam tikrus ekonominius rodiklius, jei tik nenutiks vėl kažkas naujo (ko pastaruoju metu tikrai netrūksta).

Be kita ko, tokiems rinkų svyravimams didesnį atsparumą teikia pasirinktus verslą internetu su globalizacijos prieskoniais. Kaip žinia globalūs verslai su efektyvia reklama, gali suteikti imunitetą prieš rinkų stagnaciją, pokyčius ar net konkurenciją. Juk tiesa, kad jei vienoje valstybėje prekiauti sekasi sunkiau, tai kitose gali būti priešingai. Be to, veiklą vykdant internetu, dažnai išvengiama papildomų veiklos kaštų. Žinoma, tada reikia investuoti į verslo augimą per SEO optimizaciją, „Google“ reklamą, tačiau užauginus verslą ir įsitvitinus rinkojes, visą tai atsiperka su kaupu.

Reklamos agentūra » Tinklaraštis » Kaip įkurti verslą? Įveikite baimę ir pradėkite savo sėkmės kelionę!

Kaip padidinti pardavimus?

Susisiekite ir gaukite individualų pasiūlymą Jūsų verslui!