Reklamos agentūra » Žodynas » Facebook reklama » Reklamos ataskaitų analizė (Advertisement Report Analysis)

Reklamos ataskaitų analizė (Advertisement Report Analysis)

Reklamos ataskaitų analizė (Advertisement Report Analysis) yra procesas, skirtas vertinti ir interpretuoti reklamos veiklos ataskaitas, siekiant gauti išsamesnį supratimą apie reklamos kampanijos veiksmingumą ir jos rezultatus. Ši analizė padeda įvertinti reklamos strategijos efektyvumą bei nustatyti galimus tobulinimo taškus ateities kampanijoms.

Reklamos ataskaitų analizės svarba:
Reklamos ataskaitų analizė suteikia galimybę įvertinti reklamos kampanijos rezultatus, palyginti numatytus tikslus su pasiektomis rezultatų metrikomis ir identifikuoti sėkmingų bei nesėkmingų strategijų veiksnius. Tai leidžia įmonėms padaryti racionalius sprendimus ir tobulinti ateities reklamos veiklą.

Analizuojant reklamos ataskaitas, galima įvertinti įvairias metrikas, tokiu būdu nustatant reklamos kampanijos efektyvumą ir rezultatus.

Populiariausi metrikai reklamos ataskaitose ir kaip juos analizuoti?

Metrikų įvertinimas:

 1. Parodymų (angl. impressions) ir paspaudimų (angl. clicks) santykis (angl. click-through rate) rodikliai padeda suprasti, kiek daug žmonių matė reklamą ir kiek jų paspaudė ant jos, atvedant į svetainę.
 2. Atsakymo (angl. response) metrikos, tokios kaip užsakymų skaičius arba įvykdytų konversijų vertė, padeda įvertinti reklamos kampanijos pelningumą ir sugeneruotą pardavimų potencialą.
 3. Reklamos grąžą (toliau – ROAS) – leidžia įvertinti kiek pelninga yra reklaminė kampanija. ROAS rodiklis nėra galutinis verslo pelningumo įvertinimas, tam įprastai naudojamas ROI. Pvz. „Amazon“ reklamoje automatiškai atvaizduojamas ACOS reklamos grąžos rodiklis, formulė: ACOS = (skelbimo išlaidos ÷ pajamos iš skelbimų) x 100. Kai tuo tarpu ROAS dažnai tenka skaičiuoti patiems pagal formulę ROAS (arba liet. SIG) = reklamos pajamos ÷ reklamos išlaidos.
 4. Įsigijimo kaina (toliau – CPA) – leidžia įverinti, kiek kainuoja vieno kliento pritraukimas.
 5. Konversija (angl. conversion) – padeda nustatyti, kiek buvo apsipirkimų ar kitų norimų veiksmų.
 6. Kaina už tūkstantį parodymų (toliau – CPM) – ypač aktualu įvaizdžio kampanijoms, žinomumui didinti ir pan.
 7. Konversijos rodiklis (angl. conversion rate) – tai procentinė išraiška, kuri nurodo, kokia dalis atėjusių lankytojų atliko norimą veiksmą (pvz. apsipirko). Kuo didenis konversijos rodiklis – tuo tikslenė auditorija, reklaminė žinutė ir spec. puslapis.
 8. Paspaudimo kaina (toliau – CPC), leidžia įvertinti kiek kainuoja atvesti vieną lankytoją į svetainę. Didelė paspaudimo kaina nėbūtinai yra blogai, tuo atveju, kai reklamos ROAS arba CPA rodikliai yra norimo lygio.
 9. Laikas puslapyje – ilgesnis laikas puslapyje, gali būti požymis to, kad reklama ir reklamos auditorija yra tiksli, o svetainė gerai optimizuota ir įdomi vartotojui. Kita vertus, pasitaiko atvejų, kai trumpas praleidžiamas laikas nėra didelis ir tai nėra blogai. Pvz. kai pateikiama greitai ir vartotojas gauna norimą informaciją, kad ir per 10 sek. Vienas galimų atvejų, kad žmogus ieškojo per „Google“ paieškos sistema „orai“ ir užėjęs į svetainę iškart gavo norimą informaciją, tuomet išėjo iš jos.
 10. Kaina už įsitraukimą (toliau – CPE), iš esmės, tai panašus rodiklis į CPA, tik čia priskaičiuojama daugiau skirtingų vartotojo įsitraukimo būdų (konversija, komentarai, paspaudimas „patinka“ ir t.t.).

Taigi, reklamos rodiklių ataskaitose yra dešimtys. Paminėtas keletas populiaresnių, kurie padeda įvertinti reklaminės kampanijos efektyvumą ir sėkmę. Svarbu suprasti kiekvieną jų ir ką jis reiškia, bei kaip tinkamai tai įvertinti.

Sekmių ir klaidų identifikavimas: Reklamos ataskaitų analizė leidžia nustatyti sėkmingas ir nesėkmingas reklamos strategijas, identifikuoti veiksnius, turinčius įtakos kampanijos veiksmingumui. Pavyzdžiui:

 • Jeigu pastebima, kad vienos dienos reklamos rodymai arba paspaudimų rodiklis yra žymiai mažesnis nei kitomis dienomis, tai gali reikšti, kad tą dieną buvo naudojama netinkama reklamos vieta arba laikas (pvz. dažnai sekmadieniais reklama gali būti mažiau efektyvi, nors priklauso nuo produkto).
 • Klaidų, tokių kaip nesuderintos reklamos antraštės ir turinys arba nukreipimų į neveikiančias svetaines, identifikavimas leidžia tobulinti reklamos turinį ir patobulinti vartotojų patirtį. Pvz. vietoje srauto vedimo į titulinį puslapį, reikėtų tikslinės nuorodos, kur kalbama apie tą prekę ir paslaugą, kuri paminėta reklamoje ir raktiniuose žodžiuose.

Optimizavimo galimybės: Remiantis gautais duomenimis iš reklamos ataskaitų analizės, galima koreguoti reklamos strategiją, optimizuoti reklamos biudžetą ir keisti turinio bei reklamos kanalus, siekiant pagerinti kampanijos rezultatus ateityje.
Pavyzdžiui:

 • Remiantis ataskaitos duomenimis, galima sumažinti investicijas į mažiau efektyvius reklamos kanalus ir didinti biudžetą tiems, kurie generuoja didesnį pelną.
 • Jei pastebima, kad tam tikros reklamos teksto formuluotės ar paveikslėlio pasirinkimas veikia geriau nei kitos, galima atnaujinti turinį pagal sėkmingus modelius ir pagerinti kampanijos rezultatus.

Reklamos ataskaitų analizė yra svarbus įrankis reklamos veiklos vertinimui ir tobulinimui, padedantis įmonėms geriau suprasti savo rinką, optimizuoti reklamos išteklius ir siekti geresnių rezultatų.

Reklamos agentūra » Žodynas » Facebook reklama » Reklamos ataskaitų analizė (Advertisement Report Analysis)

Kaip padidinti pardavimus?

Susisiekite ir gaukite individualų pasiūlymą Jūsų verslui!